Wczytuję dane...

Buty robocze, buty ochronne

159

Buty robocze to obuwie, które ma na celu chronić stopy pracownika podczas wykonywania codziennych obowiązków. Buty robocze mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak skóra lub syntetyki. Powinny one posiadać antypoślizgową podeszwę oraz być wygodne, aby zapewnić pracownikowi odpowiedni komfort podczas noszenia. Są dopasowane nie tylko do trybu pracy, ale i warunków atmosferycznych. Dlatego wśród szerokiej gamy produktów można znaleźć buty robocze letnie, jak i zimowe. W ofercie naszego sklepu można znaleźć buty robocze męskie i damskie, takich marek jak: 3M, Polstar i Urgent. 

Trzewiki i półbuty robocze 

Zarówno trzewiki, jak i półbuty robocze zalicza się do tej samej grupy obuwia ochronnego. Powinny one spełniać szereg rygorystycznych wymogów, zapewniać maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. Co warto wiedzieć o tym rodzaju obuwia? 
 
Półbuty i trzewiki robocze są przeznaczone do noszenia w trudnych warunkach. Z reguły mają one solidną i wytrzymałą podeszwę, która chroni stopy przed urazami mechanicznymi. Ponadto, tego typu obuwie często posiada dodatkowe elementy ochronne, takie jak: specjalne osłonki na pięty czy podnoski. Buty robocze z blachą występują w wersji z metalem lub z materiałem polimerowym. 

Warto pamiętać o wyborze butów roboczych z wyprofilowaną podeszwą, która zapewnia lepszą stabilność stopy. Podeszwy powinny być amortyzujące, dzięki czemu praca w takim obuwiu jest bardziej komfortowa. 

Sandały robocze 

Sandały robocze największą popularnością cieszą się latem, ale i przez cały rok w ogrzewanych halach i innych pomieszczeniach. Poza tym, że są wykonane z oddychających materiałów, to stanowią także doskonałą ochronę. Można na przykład znaleźć lekkie sandały robocze z podnoskiem kompozytowym, które są odporne na siłę uderzeń i nacisku. Nie brakuje również butów roboczych tego typu bez podnoska. Te jednak mogą być stosowane wyłącznie miejscach, gdzie ryzyko urazu stopy jest minimalne lub żadne. 

W ofertach dominują sandały robocze damskie. To właśnie panie częściej wybierają ten rodzaj obuwia. Panom nie mniej zależy na dobrej wentylacji stopy, dlatego bez problemu można znaleźć sandały robocze męskie. 

Obuwie medyczne 

Obuwie medyczne to podstawowy element stroju roboczego pielęgniarek, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Powinny nie tylko zapewniać maksymalną wygodę podczas pracy, ale i możliwość zachowania higieny. Cholewki chodaków medycznych są zwykle powleczone specjalną warstwą, która ułatwia czyszczenie. Powłoka PU nie ulega szybkiemu zniszczeniu mimo częstej dezynfekcji. 

Kalosze robocze i wodery wędkarskie 

Kalosze robocze przydadzą się zarówno na budowie, w hodowli zwierząt, jak i w ogrodzie. To obowiązkowy element stroju każdego pracowitego mężczyzny. Charakteryzują się nieprzemakalnością, wytrzymałością i antypoślizgową podeszwą, które ułatwiają pracę w podmokłych warunkach. Podobną propozycją są wodery wędkarskie, które świetnie sprawdzą się przy łowieniu ryb. Posiadają te same cechy, co kalosze robocze, co więcej spodnio-buty pozwalają na wygodne poruszanie się po bagnistym terenie. 

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów