Wczytuję dane...

Maski jednorazowe

0

Maseczki jednorazowe zapewniają skuteczną ochronę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Te medyczne nie filtrują powietrza, ale stwarzają fizyczną barierę pomiędzy błonami śluzowymi a potencjalnymi zanieczyszczeniem. Chronią przed większymi cząsteczki, stanowiąc doskonałą blokadę dla aerozoli, w których mogą być obecne wirusy. 

Przez pandemię koronawirusa maseczki medyczne stosowane są już nie tylko przez lekarzy. Stały się powszechnym elementem ochrony osobistej. Używane są już nie tylko z konieczności, ale przede wszystkim z troski o własne bezpieczeństwo.  

Dlaczego warto nosić maseczki jednorazowe? 

Maseczki jednorazowe stosowane są głównie w celu ochrony przed zachorowaniem. Nosząc je dba się nie tylko siebie, ale i ludzi wokół. Maseczki medyczne pomagają ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą kropelkową i pozwalają uniknąć zakażenia. 

Jednorazowe półmaski z filtrem są z kolei świetnym rozwiązaniem dla alergików. To skuteczny środek, który zabezpiecza przed wdychaniem alergenów i pomogą znieść np. okresy pylenia. Proste maseczki medyczne wyposażone w filtr węglowy świetnie przefiltrowują powietrze. Pozwalają w pełni oddychać nawet w towarzystwie drażniących alergenów. Wysokiej jakości półmaski z filtrem – również te jednorazowe są także w stanie ochronić przed zanieczyszczeniami w powietrzu. 

Jednorazowe maseczki medyczne – czym się charakteryzują?  

Maseczki medyczne są wykonane najczęściej z kilku warstw niepylącej i hipoalergicznej włókniny. Wyposażone w gumki lub troki umożliwiają komfortowe noszenie. Wkładka modelująca na nos pozwala na idealne dopasowanie do twarzy. Jednorazowe maseczki skutecznie zabezpieczają przed zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową. By stanowiły ochronę, muszą być wymieniane po maksymalnie 8 godzinach. Ze względu na to, że skraplające powietrze gromadzi się pod powierzchnią, warto dokonać wymiany, gdy maseczka medyczna zrobi się wilgotna. 

Typy jednorazowych maseczek medycznych zostały określone ramach standardu EN 14683. Dotyczą one stopnia filtracji masek. Dzielimy je na: 

  • - Typ I: skuteczność filtracji ≥ 95 
  • - Typ II: skuteczność filtracji ≥ 98 
  • - Typ IIR: skuteczność filtracji ≥ 98 

Półmaski filtrujące – co je wyróżnia? 

Półmaski filtrujące, podobnie jak maseczki medyczne wykonane są z kilkuwarstwowej włókniny. Często jest to sztywniejsza konstrukcja dodatkowo pokryta warstwą hydrofobową. 

Półmaski z filtrem zapewniają aktywną filtracje o różnej klasie. Dostępne są zarówno półmaski filtrujące FFP1, FFP2, jak i FFP3 – im wyższy numer, tym wyższy stopień filtracji. Dodatkowo gwarantują doskonałą szczelność i swobodę oddychania. Maski o wyższej klasie można stosować zarówno do zabezpieczenia górnych dróg oddechowych przed zakażeniem, jak i ochrony przed smogiem czy pyłkami. Półmaski filtrujące są jednorazowe, ponieważ nie posiadają elementów wymiennych. Dlatego po użyciu nadaje się do wyrzucenia. 

Rozwiń Zwiń
Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.