Wczytuję dane...

Rękawice tekstylne

1

Rękawice tekstylne wykonane z tkanin lub dzianin. Zwykle skład materiałowy to bawełna lub mieszanka bawełny z poliestrem, nylon, poliester, dzianinę jersey lub inne włókna zaawansowane technologicznie takich jak: Dyneema®, Kevlar®, włókna HMPE . Tkaniny/dzianiny o gramaturze od 140g/m2 do 280g/m2. Rękawice bawełniane występują w kolorze naturalnym bawełny - jasno szarym- lub bielone w kolorze białym lub farbowany w dowolnym kolorze. Do produkcji stosuje się również materiał typu „jeans”. Przy zagrożeniach termicznych do produkcji rękawic stosuje się układy wielowarstwowe z opcją pokrycia części zewnętrznej aluminium.

Ze względu na technikę wykonania rękawice tekstylne dzielą się na:

* Rękawice fourchette

* Rękawice wykonane z 2 części materiału.

* Rękawice bezszwowe

 

Część chwytna oraz zewnętrzna szyta zwykle z jednego kawałka tkaniny. Rękawice są zakończone prosto bez ściągacza lub wykańczane elastycznym ściągaczem wykonanym specjalnym „elastycznym” ściegiem doszytym do rękawicy. Rękawice tekstylne stosowane są do prostych prac magazynowych, pakowania produktów lub jako rękawice dodatkowe (wkłady) do rękawic ochronnych. Tego typu rękawice są produkowane w krajach w, których występują surowce (PAKISTAN, CHINY).

 

Jak wybrać rękawice z dzianiny lub tkaniny?

Wybór rękawicy zależy od rodzaju prac a co za tym idzie zagrożeń jakie możemy być narażeni. Zagrożenie to najważniejszy czynnik determinujący wybór.

 

Przepisy:  art. 226 Kodeks Pracy [1] stanowią, :że pracodawca: ocenia i dokumentuje ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą oraz stosuje niezbędne środki profilaktyczne zmniejszające ryzyko. informuje pracowników o ryzyku zawodowym, które wiąże się z wykonywaną pracą oraz o zasadach ochrony przed zagrożeniami

 

Aktualnie na rynku jest w czym wybierać. Jesteśmy otwarci na pytania ze strony klientów aby podpowiedzieć najbardziej optymalne rozwiązanie. Rozwiązanie musi uwzględniać ochronę rąk pracownika, komfort podczas pracy, uwzględniać stopień precyzji wykonywanych czynności. Rozwój technologii tworzyw pokrywających rękawice pozwala na poprawę właściwości chwytnych w środowiskach mokrych lub zaolejonych.  Zastosowanie odpowiednich modeli rękawic pomoże nam przy wykonywaniu zadania. Natomiast zdecydowanie rękawice nie powinny przeszkadzać w pracy. Kluczowym zagadnieniem jest tu właściwa ocena zagrożeń (mechanicznych, chemicznych, biologicznych).

 

Fakt, że tak często stawia się na rękawice ochronne tekstylne dziane lub wykonane z tkaniny, doskonale pokazuje, iż bardzo dobrze spełniają one swoje zadanie. Znalazły one zastosowanie w wielu różnych branżach, w tym w zakładach kosmetycznych, spożywczych, fotograficznych czy podczas pakowania produktów. Rękawice robocze bawełniane posiadają bowiem kilka ważnych cech: dają duży komfort, łatwo dopasowują się do kształtu naszej dłoni i zapewniają bardzo dobre czucie. Walory bawełny są zresztą znane od setek lat, dlatego nie trzeba nikogo przekonywać, że to właściwy wybór. Wielu producentów rękawic dzianinowych dopuszcza pranie przemysłowe. Ponowne użycie rękawic w znacznym stopniu obniża koszty ochrony jakie ponosi pracodawca.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów