Wczytuję dane...

Linia ekologiczna

21

Ekologiczne środki czystości, to produkty które są bezpieczne dla środowiska. Mogą być one tak samo, a nawet bardziej skuteczne, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ekologiczne środki czystości są często  wykonane z naturalnych składników, takich jak ocet, sok z cytryny lub boraks. Są to także produkty, których opakowania są przeznaczone do recyklingu i ponownego użytku. Ich formuła z kolei nie wywiera szkody na środowisku. 

W ofercie naszego sklepu można znaleźć wysokiej jakości środki czystości z linii ekologicznej marki Biopur. Wyróżnia je wydajność, skuteczność i naturalny skład. Posiadają one także certyfikat EU Ecolabel, który cieszy się wśród konsumentów dużym zaufaniem. 

Aby uzyskać certyfikat EU Ecolabel, środki czystości muszą spełniać szereg rygorystycznych kryteriów dotyczących składu, sposobu produkcji i ochrony środowiska. Warto wiedzieć, że proces certyfikacji jest dobrowolny i niezależny. Jest on prowadzony przez niezależne instytuty badawcze na podstawie szczegółowych kryteriów, które każdy producent musi spełnić. 

Przewaga ekologicznych płynów do mycia szyb, podłóg itp. nad tradycyjnymi 

Ekologiczne środki czystości z certyfikatem EU Ecolabel to gwarancja transparentnego składu, wysokiej jakości i bezpieczeństwa. O ich skuteczności świadczą naturalne składniki zawarte w formule, wykorzystywane przez panie domów od zarania dziejów. 

Oleje roślinne, cukry i kwasy pochodzenia naturalnego znane są ze skutecznego usuwania zabrudzeń. Radzą sobie nawet uporczywymi plamami. Silnie skoncentrowane formuły środków ekologicznych nie wymagają użycia dużych ilości produktu. Są tak skuteczne jak preparaty chemiczne. Pozwalają one na oszczędność czasu, pieniędzy i przede wszystkim środowiska. 
 
Warto pamiętać, że tradycyjne środki czystości zawierają substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i powierzchni. Stosowanie ekologicznych alternatyw, takich jak eko płyn do podłóg czy mycia szyb jest gwarancją tego, że na podłożu nie pojawią się odbarwienia i zniszczenia. 

Jakie są najpopularniejsze ekologiczne środki czystości? 

Do najpopularniejszych ekologicznych środków czystości należą wszystkie preparaty codziennego użytku. Wśród nich można znaleźć płyny do mycia szyb, ale i podłóg. Nie brakuje także eko płynów do mycia łazienki i mebli z w tworzyw sztucznych, np. w pokoju dziecięcym. Ogromny asortyment sprawia, że wszystkie tradycyjne detergenty można wymienić na ekologiczne środki czystości.  

Jakie mają działanie? 

  • - ekologiczny płyn do podłóg skutecznie usuwają brud i kurz. Są też niezwykle uniwersalne. Nadają się do mycia podłoża z PCW, linoleum, ale też do płytek ceramicznych i kamiennych; 
  • - naturalny płyn do mycia szybsprawdzi się także w czyszczeniu różnych powierzchni szklanych m.in. okien, luster i blatów stołów; 
  • - eko płyn do mycia łazienki bez trudu wyczyści armaturę, kafelki, ale i elementy ze stali nierdzewnej. Lśniąca powłoka dodatkowo chroni przed ponownym zabrudzeniem; 

Jest także coś ekstra ekologiczne środki do mycia paneli fotowoltaicznych, które sprawdzą się również w domu np. do mycia szyb. Bezbłędnie zmywają sadzę, rośliny, owady, smary i oleje. 

Wybór ekologicznych środków czystości jest dziś ogromny. Zwłaszcza w naszym sklepie, gdzie czekają wysokiej jakości środki o niezwykle skutecznych właściwościach.  

 

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów