Wczytuję dane...

Ocieplane buty ochronne

6

Ocieplane obuwie robocze doskonale sprawdzi się w niskich temperaturach. Chroni stopy przed przemarznięciem, a jednocześnie zabezpiecza przed urazami mechanicznymi. Wytrzymała konstrukcja obuwia to gwarancja komfortu, również termicznego. W naszym sklepie można znaleźć buty robocze ocieplane PPO, trzewiki robocze marki Urgent, Portwest i Polstar.  

Ocieplane buty robocze – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Praca w wymagających warunkach wymaga odpowiedniego stroju roboczego. Idealne ocieplane buty robocze powinny spełniać przepisy BHP, ale nie tylko… Muszą być one także dostosowane do Twojej stopy i Twoich wymagań. Tylko to sprawi, że praca będzie bezpieczna, ale i przyjemna. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu butów roboczych ocieplanych?  

  • - Rodzaj wykonywanej pracy – w każdej pracy występuje różne ryzyko zawodowe. W magazynach, gdzie obsługuje się ciężkie wózki i palety konieczne jest obuwie z metalowym wzmocnieniem. W sklepach czy transporcie najlepsze będą buty robocze ocieplane bez podnoska. Pracownikom z budowy przydadzą się z kolei modele o wysokiej przyczepności.  
  • - Wypełnienie – warstwa ocieplająca obuwie robocze powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Zapewnią one jednocześnie doskonałą izolację i ciepło, ale i oddychalność stóp.  
  • - Podeszwa powinna być gruba, wytrzymała. Ta cecha świadczy między innymi o tym, że buty posłużą kilka dobrych lat. Co ważne, stanowi doskonałą ochronę przed przebicie czy zranieniem stopy. Podeszwa trzewików roboczych ocieplanych musi być też antypoślizgowa. Dzięki niej można uniknąć wielu upadków na zlodowaciałej powierzchni.  
  • - Wodoodporność – praca zimą wymaga nie tylko ubrań o dobrej izolacji ciepła, ale i nieprzemakalnych elementów. Warto więc wybrać trzewiki robocze ocieplane z wodoodporną membraną. Stanowi ona doskonałą ochronę przed przemoczeniem.  
  • - Cholewka – buty robocze ocieplane wysokie nie tylko zapewniają ciepło większej części stopy. Zapewniają one także doskonałą stabilizację i ochronę kostki przed urazami mechanicznymi.  

Jeśli chodzi o ocieplane buty ochronne, to powinny one także spełniać określone wymogi. Warto więc znać konkretne oznaczenia, które świadczą o ich przeznaczeniu.  

  • - „S”, czyli buty bezpieczne, które posiadają podnosek. Są odporne na uderzenia o sile 200J oraz ściskanie o sile 15 kN.  
  • - „P”, czyli buty ochronne z podnoskiem odporne na uderzenia o sile do 100J. 
  • - „O”, czyli zawodowe buty ocieplane bez podnoska. Uznaje się, że są one najmniej wytrzymałe. 

Takie same kryteria obowiązują, jeśli chodzi o buty robocze ocieplane damskie, jak i męskie.  

Buty ocieplane robocze – zastosowanie

Buty robocze ocieplane wysokie znajdą zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej i logistycznej  – w halach i magazynach. Natomiast buty robocze ocieplane bez podnoska będą doskonałym wyborem w transporcie, usługach, ale i ogrodnictwie. Wysoka jakość obuwia z naszego sklepu jest gwarancją komfortu, ale i bezpieczeństwa. Zapewniają doskonałą ochronę przed niskimi temperaturami, ale urazami i działaniem środków chemicznych. 

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów