Wczytuję dane...

Rękawice elektroizolacyjne

3

Rękawice elektroizolacyjne służą do ochrony przy pracach elektrycznych. Są obowiązkowym elementem stroju roboczego. Pozwalają zachować szczególne środki bezpieczeństwa gwarantując pracownikowi komfort. W naszym sklepie można znaleźć zarówno modele z materiału nieprzewodzącego prąd elektryczny, jak i rękawice chroniące przed działaniem łuku elektrycznego. 

Rękawice dla elektryka – dlaczego są tak ważne?

Rękawice elektroizolacyjne to wręcz obowiązkowy element ubioru elektryka. Gwarantuje nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Brak rękawic do prac elektrycznych może grozić ciężkimi dla zdrowia porażeniami. Nierzadko przyczyniają się one do zagrożenia ludzkiego życia. Można więc śmiało stwierdzić, że korzyści z noszenia rękawic elektroizolacyjnych są wręcz bezcenne. 

Rękawice robocze dla elektryka stanowią proste i skutecznie rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko porażenia prądem. Dodatkowo wspomagają obsługiwanie różnego rodzaju narzędzi. Elektrycy powinni więc nie tylko przestrzegać podstawowych zasad higieny pracy, ale i bezpieczeństwa. Warto więc wyposażyć się w wysokiej jakości rękawice elektroizolacyjne, by zapewnić sobie jak najwyższy stopień ochrony. 

Rękawice dla elektryków - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kluczowy przy wyborze rękawic elektroizolacyjnych jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepszą opcją będą te, wykonane ze specjalistycznego antyprzepięciowego włókna, np. aramidowego. To rozwiązanie gwarantuje wysoki poziom ochrony przed łukiem elektrycznym i przecięciem. Alternatywą dla nich są rękawice elektroizolacyjne z wysokogatunkowego kauczuku naturalnego. 

Istotna w pracy elektryka jest również precyzja. Idealne rękawice elektroizolacyjne powinny umożliwiać bezproblemowy chwyt różnych narzędzi i przedmiotów. Strzałem w dziesiątkę będą więc rękawice dla elektryka powleczone trudnopalnym neoprenem. 

Niezwykle ważny w czasie wyboru rękawic dla elektryka jest dobór rozmiaru. Zbyt luźne mogą ześlizgiwać się z dłoni i skutecznie utrudniać pracę. Z kolei zbyt małe będą uciskać dłonie i powodować niemały dyskomfort. 

Warto zwrócić uwagę również na zastosowane techniki przez producenta rękawic do prac elektrycznych. Wielu godnych zaufania firm dokonuje specjalnych pomiarów jakości produktu. Dodatkowo po jego wykonaniu wystawiane są świadectwo przeprowadzonego badania elektrycznego, które jest gwarancją jakości.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów