Wczytuję dane...

Sprzątanie

15

W naszym sklepie znajdą Państwo wszystkie niezbędne produkty do sprzątania. Oferujemy zarazem mopy obrotowe, płaskie, mop ze spryskiwaczem, jak i całe zestawy mop z wiadrem. Duża liczba wariantów pozwoli na indywidualne dobranie produktu do własnych potrzeb. Mopy Vileda oraz mopy GreenBlue są bardzo skuteczne i z łatwością usuwają zabrudzenia.

Mop obrotowy czy płaski — jak dobrać odpowiedni

Sprzątanie jest żmudnym i czasochłonnym procesem, którego nikt nie lubi. Warto więc dobrać jak najlepsze produkty, aby skrócić ten czas do minimum. Jednym z najpopularniejszych produktów są mopy Vileda. W ofercie posiadamy zarówno mopy obrotowe, jak i płaskie od tego producenta oraz innych firm. Czy jest jednak różnica między mopem obrotowym a płaskim? Otóż tak. Mopy obrotowe znacznie lepiej radzą sobie z zaschniętymi plamami. Dodatkowo mopy obrotowe łatwiej wymiotą bród z narożników. Z kolei mopy Vileda płaskie są szersze, co przekłada się na szybsze sprzątanie dużych powierzchni. Dodatkowo ich budowa pozwala na dostanie się w trudno dostępne miejsca takie jak przestrzenie pod meblami.

Mopy z wiadrem i nie tylko

Mop z wiadrem jest najczęściej kupowanym zestawem do sprzątania. W takim zestawie bardzo często wiadra posiadają wyciskarkę dopasowaną do mopa. W przypadku mopa obrotowego wyciskarka posiada przycisk nożny, który ją uruchamia. Ze względu na budowę mopa obrotowego nie ma innych rodzai wyciskarek. Jednak w przypadku mopów płaskich wyciskarki mogą być różne. Dla mopów płaskich wyróżnimy wyciskarki ręczne, które są najmniej komfortowe i wymagają siły. Wyciskarkę prasową, która obsługujemy za pomocą uchwytu lub dźwigni. Jest bardziej wygodna i wymaga znacznie mniej siły. Oraz wyciskarka obrotowa, która jest identyczna, jak w przypadku mopa obrotowego.

Mop ze spryskiwaczem zamiast wiadra

Ciągłe noszenie wiadra pełnego wody może być uciążliwe. W przypadku dłuższej pracy może okazać się również niezdrowe dla pleców. Rozwiązaniem tego problemu jest mop ze spryskiwaczem. Dzięki niemu nie będzie już więcej potrzeby noszenia wiadra lub wyciskania wkładu. Wystarczy napełnić zbiornik wodą z płynem i wcisnąć rączkę. Płyn zostanie równomiernie rozłożony na całej długości wkładu. Mop ze spryskiwaczem jest równie efektywny co standardowy mop. Sprawdzi się najlepiej przy sprzątaniu małych powierzchni takich jak mieszkania. Brak potrzeby kupowania wiadra pozwoli również zaoszczędzić miejsce.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów