Wczytuję dane...

Fagum-Stomil

Firma Fagum-Stomil od 1899 roku tworzy i stale udoskonala produkty. Specjalizuje się w produkcji obuwia zawodowego i ochronnego – zarówno z gumy, jak i z tworzyw sztucznych. Produkty powstają m.in. z super lekkiego materiału EVA, a także tworzywa TRC, które łączy w sobie lekkość EVA oraz trwałość gumy.

  

Zmieniają się czasy, realia gospodarcze, technologie – niezmienna pozostaje dbałość o jak najwyższą jakość butów. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, że od jakości wyrobów zależy bezpieczeństwo, zdrowie, a często nawet i życie Klientów oraz ich pracowników.

  

Historia FAGUM-STOMIL związana jest z działalnością dwóch przedwojennych łódzkich fabryk. Pierwsza z nich należała do Towarzystwa Akcyjnego Wyrobów Wełnianych i Gumowych utworzonego w 1899 roku. To właśnie ta firma rozpoczęła rozwój przemysłu gumowego w Łodzi. Druga fabryka powstała 26 lat później i należała do angielsko-szwedzko-polskiej spółki – Gentleman.

  

Obie te firmy tuż po wojnie – w 1948 roku, zostały połączone w jedno przedsiębiorstwo, które prowadziło swoją działalność w dwóch zakładach. Dopiero pod koniec lat 60-tych wybudowano nowoczesną fabrykę, która aż do 2015 roku była siedzibą firmy FAGUM-STOMIL. Rok 2015 był dla firmy czasem kolejnych wielkich zmian. Działalność została wtedy przeniesiona do ultranowoczesnego zakładu w Łukowie, gdzie mieścił się dotychczas oddział firmy.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów