Wczytuję dane...

Dezynfekcja

5

Dezynfekcja to nic innego jak usuwanie bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów z powierzchni ciała lub przedmiotów. W tym celu służą specjalne płyny do dezynfekcji, które skutecznie i szybko likwidują niebezpieczne mikroorganizmy. Płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni  znajdą zastosowanie w różnych miejscach. Głównie są stosowane tam, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zanieczyszczenia bakteryjnego lub wirusowego. 

Dostępne w naszym sklepie środki czystości pozwolą ochronić się przed niechcianymi zakażeniami. 

Płyny do dezynfekcji – rodzaje 

Wyróżniamy 2 główne rodzaje środków do dezynfekcji – płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Te drugie z kolei rozgałęziają się na preparaty do dezynfekcji narzędzi medycznych, do pomieszczeń (metodą zamgławiania) i powierzchni w domu. Płyny do dezynfekcji narzędzi i rąk różnią się także składami. Niektóre z nich oparte są na bazie alkoholu etylowego inne, np. z użyciem kwasu nukleinowego. 

Płyny do dezynfekcji przybierają różne formuły. Można znaleźć środki w formie płynu, pianki, ale i żelu. To, na jaki padnie wybór, powinno być głównie uzależnione od potrzeb i preferencji użytkownika. 

Jak wybrać najlepszy płyn do dezynfekcji rąk? 

Pandemia koronawirusa zwiększyła świadomość i czujność ludzi na zagrożenia, jakie niosą za sobą drobnoustroje. Żele do dezynfekcji rąk, płyny i inne środki higieniczne są teraz dostępne w większości sklepów, tak by ułatwić każdemu odpowiednią ochronę. Dozowniki z płynami do dezynfekcji można znaleźć w centrach handlowych, urzędach i na stacjach benzynowych. Wszędzie, gdzie czyha potencjalne zagrożenie zakażenia. 

Płyny do dezynfekcji rąk muszą być skuteczne w walce z bakteriami i wirusami. Powinny być także łatwe w użyciu i nie powodować podrażnień skóry. Warto zwrócić uwagę na skład i wybierać preparaty bogate o glicerynę, która dodatkowo pielęgnuje dłonie. Najlepsze płyny do dezynfekcji rąk są wydajne i ekonomiczne. Dlatego miejscom publicznym dedykowane są nie małe buteleczki, a płyny do dezynfekcji rąk w 5L baniakach. 

Płyny do dezynfekcji skóry mają swoje niewątpliwe zalety: 

  • - szybko i skutecznie zabijają różne rodzaje bakterii i wirusów; 
  • - błyskawicznie schną, więc szybko pozostawiają suche ręce; 
  • - są bardzo wygodne, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy dostępu do wody.  

Płyn do dezynfekcji powierzchni – czym powinien się charakteryzować? 

W szpitalach, centrach diagnostycznych czy salonach kosmetycznych płyny do dezynfekcji powierzchni są podstawowym wyposażeniem. Chronią one pacjentów i klientów przed chorobami przenoszonymi np. na igłach czy cążkach. Płyny do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych lub chirurgicznych powinny być wyjątkowo skuteczne i zabijać 100% wirusów i bakterii. Tak, by zapewniać maksymalne bezpieczeństwo. Dedykowane preparaty w stężeniach użytkowych nie niszczą powierzchni i pozostawiają je wolne od korozji. 

W miejscach, gdzie środek wiruso- i grzybobójczy na skórę stosowany jest w dużych ilościach, zaleca się użycie płynu do dezynfekcji powierzchni 5L. Gwarantuje on niezmiennie wysoką skuteczność przy maksymalnej wydajności. 

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów