Wczytuję dane...

Środki ochrony indywidualnej

103

Zabezpieczenie przed niebezpiecznymi czynnikami w środowisku pracy to obowiązek pracodawcy. Ochrona w postaci kasków ochronnych, ochronników słuchu czy okularów ochronnych jest niezbędna. Te akcesoria mają wpływ na zapobieganie wypadkom, a także chorobom zawodowym i parazawodowym. Warto sięgnąć po wysokiej jakości środki ochrony indywidualnej, które spełniają określone standardy.

Ochronniki słuchu – kiedy po nie sięgnąć?

Ochronniki słuchu to niezbędny element w miejscach pracy, gdzie hałas przekracza 85 dB. Zapewniają one skuteczną ochronę pracowników przed zagrożeniami związanymi z narażeniem na wysokie natężenie dźwięku. W miejscu pracy, gdzie hałas sięga 70-80 dB. – ochronniki słuchu są zalecane, lecz nie obowiązkowe. Warto jednak stosować działania prewencyjne i sięgnąć po stopery również w takich środowiskach. W zależności od preferencji można sięgnąć po różnego rodzaju ochronniki słuchu np. jednorazowe wkładki przeciwhałasowe lub nauszniki przeciwhałasowe

Okulary ochronne i przyłbice spawalnicze, czyli skuteczna ochrona oczu i twarzy

Środki ochrony twarzy i oczu są podstawą w miejscach, gdzie istnieje ryzyko odprysków, rozbryzgów, promieniowania, występowania pyłów i szkodliwych aerozoli, a także łuków elektrycznych. Wyróżnia się różne typy środków ochrony twarzy i oczu. 

  • - Okulary ochronne – stanowią doskonałą ochronę przed odpryskami zarówno ciał stałych, jak i cieczy. W naszym sklepie znajdziesz gogle ochronne, które nadają się do długotrwałego użytku. Zapewniają one jednocześnie wysoki komfort pracy. 
  • - Przyłbice spawalnicze – to produkt, który redukuje ryzyko przedostania się iskier spawalniczych w okolice twarzy i oczu. W naszym sklepie można znaleźć przyłbice spawalnicze marki Portwest i Versaflo, które są gwarancją doskonałej ochrony
  • - Osłony twarzy – to przyłbice wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Znajdą one zastosowanie w różnych branżach np. chemicznych i mechanicznych. Sprawdzą się również w zakładach pracy, które wymagają szczególnego zabezpieczenia przed odpryskami. 

Ochrona dróg oddechowych

W miejscach, gdzie istnieje ryzyko wdychania zanieczyszczonego powietrza, niezbędne jest zabezpieczenie dróg oddechowych. Najczęstszy wybór pada na półmaski filtrujące, które poza zapewnieniem bezpieczeństwa, gwarantują łatwe oddychanie. W naszym sklepie można znaleźć półmaski wielokrotnego użytku, a także jednorazowe półmaski filtrujące. Znajdą one zastosowanie w wielu branżach, gdzie ważna jest ochrona przed pyłami, dymami, a także bakteriami. 

Sprzęt ochrony głowy

Kaski ochronne są absolutnie niezbędne na placach budowy, w fabrykach i kopalniach. Przydadzą się również w zakładach, gdzie wykonywana jest praca na wysokości. Hełmy ochronne zabezpieczają przed urazami głowy, upadkami i uderzeniami. Poza tym, że kaski ochronne zapewniają wysokie bezpieczeństwo w codziennej pracy, to nierzadko potrafią uratować życie pracownika. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości hełmy i kaski ochronne marki 3M, Airwing czy Portwest.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów