Wczytuję dane...

Ochrona słuchu

22

Hałas może być drażniący, a nawet szkodliwy. Dlatego w wielu miejscach pracy obowiązkowe są nauszniki przeciwhałasowe lub inne środki ochrony słuchu. Zgodnie z przepisami, jeśli poziom hałasu w pracy przez 8 godzin wynosi 80 dB, pracodawca powinien zapewnić odpowiednią ochronę słuchu. Pracownicy mogą jednak sięgać po stopery do uszu czy nauszniki również wtedy, gdy poziom hałasu wynosi nawet 35 dB. Jeśli wpływa to np. na skupienie czy komfort pracy są one wręcz wskazane. 

Sprzęt do ochrony słuchu różni się działaniem w zależności od rodzaju. Można przebierać wśród różnych możliwości. Do wyboru są nauszniki przeciwhałasowe, ochronniki słuchu i stopery do uszu, które doskonale redukują hałas do optymalnego poziomu. 

Jak dobrać odpowiednie ochronniki słuchu? 

Zakup ochronników słuchu powinien być przemyślaną decyzją. Muszą być one dostosowane do specyfiki pracy i przede wszystkim zapewniać swobodę wykonywanych zadań. Warto również rozważyć:  

  • - czas, jaki ma się zamiar korzystać ze środków ochrony słuchu; 
  • - strój roboczy obowiązkowy w pracy; 
  • - własne preferencje.  

Zatyczki do uszu to opcja, która w przypadku wysokiego poziomu hałasu, sprawdzi się wyłącznie do użytku krótkotrwałego. Można stosować je dłużej jako środek ochrony przed niższymi poziomami. Rozwiązaniem, które sprawdzi się nawet podczas 8-godzinnej pracy są z kolei nauszniki przeciwhałasowe.  

Strój roboczy ma również niebagatelne znaczenie w wyborze odpowiednich środków ochrony słuchu. Jeśli obowiązkiem pracownika jest noszenie kasku, należy rozważyć wybór ochronniki słuchu 3M w wersji nahełmowej. Jeśli z kolei pracownika obowiązuje dowolny strój, może postawić zarówno na nauszniki, jak i przykładowo skuteczne stopery do uszu 3M. 

Ważne jest również, aby środek ochrony słuchu nie powodował dyskomfortu. Należy więc zastanowić się, czy stopery 3M włożone do kanału słuchowego nie będą dokuczliwością. Podobnie z nausznikami. W wielu zawodach mogą powodować utrapienie w wykonywaniu zadań. Należy więc podejść do wyboru z rozwagą. 

Nauszniki przeciwhałasowe a stopery 3M ważne elementy stroju roboczego 

Nauszniki przeciwhałasowe są zbudowane z dwóch czasz tłumiących i pałąka. Idealnie przylegają do głowy, przez co doskonale tłumią hałas. Ogromną zaletą nauszników przeciwhałasowych jest to, że można dopasować je do rozmiaru głowy. Ta regulacja znacznie wpływa na komfort pracowników. Wśród najpopularniejszych możemy znaleźć ochronniki słuchu 3M, które wyróżnia wysokiej jakości konstrukcja. Lekki pałąk dopasowujący się do głowy użytkownika zapewnia doskonałą wygodę. Z kolei miękkie pierścienie uszczelniające wypełnione unikalną mieszanką nie powodują ucisku, a idealnie przylegają do małżowin.  

Wśród popularnych rozwiązań dostępne są również stopery do uszu 3M. Zatyczki wkładane do kanału słuchowego zapewniają jego szczelne zamknięcie i świetną redukcję hałasu. Na rynku znajdziemy zatyczki do uszu 3M wykonane z pianki, gumy, a także bawełniane impregnowane woskiem. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w sznurek.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów