Wczytuję dane...

EKOLOGIA TO PODSTAWA, czyli jak BASE WearEco zmienia branżę obuwia ochronnego

A gdyby tak stworzyć produkt nieuznający kompromisów - komfortowy w użyciu, zapewniający bezpieczeństwo, wykorzystujący najnowsze technologie, a przy tym również ekologiczny? Portwest podjął to wyzwanie tworząc linię obuwia roboczego WearEco Base Protection - efekty oceńcie sami!

BASE - czyli dobry fundament to podstawa

Brand WearEco to przemyślany koncept, którego filozofia bazuje na trzech głównych filarach: środowisku, ludziach i produkcie. Dwie pierwsze wartości definiują niejako tę trzecią: finalny produkt jest zawsze efektem odpowiedzialnej ekologicznie produkcji, a w centrum uwagi pozostaje człowiek, jego komfort i bezpieczeństwo.

Aspekt ekologiczny w produkcji to przede wszystkim świadomy dobór materiałów (w dużym stopniu powstałych w wyniku recyklingu), odpowiednie zarządzanie energią, kontrola odpadów poprodukcyjnych oraz wykorzystanie ekologicznych materiałów (głównie drewna i kartonu) w procesie pakowania.

Pierwiastek ludzki natomiast pozostaje jedną z fundamentalnych wartości marki - zarówno z perspektywy finalnego konsumenta (Base Protection promuje zdrowe i bezpieczne stanowisko pracy), jak i pracownika (ich zdrowie, komfort i coraz lepsza jakość życia to jeden z elementów misji firmy).

Ekotechnologia od stóp do pięty

Wizja, misja, wartości - to wszystko ważne, ale jak przekłada się na rzeczywisty, finalny produkt? Sprawdźmy to na przykładzie ochronnego obuwia roboczego BASE WearEco, gdzie każdy najmniejszy szczegół został zaprojektowany i wykonany z myślą o bezpieczeństwie i środowisku.

Podnosek

Obuwie Base Protection wykorzystuje innowacyjny, niemetalowy podnosek SlimCup - zaprojektowany w ten sposób, by wytrzymać nawet najsilniejsze obciążenia i naprężenia mechaniczne wymagane przez normy ISO. W odróżnieniu od tradycyjnych, metalowych podnosków, SlimCup ma dużo lżejszą i bardziej elastyczną konstrukcję (grubość 6,5 mm jest aktualnie najcieńsza na rynku). Użytkownikowi daje to zdecydowanie więcej komfortu, bez żadnych kompromisów po stronie bezpieczeństwa - towarzysząca podnoskowi opaska ochronna jest idealnie wyprofilowana i skutecznie chroni przed jakimkolwiek urazem mechanicznym, uciskiem czy bólem palców.

Taśmy, sznurówki i cholewka

Wszystkie taśmy i sznurówki w obuwiu Base Protection wykonane są z materiałów z recyklingu. Podobnie jest z materiałem pokrywającym podnosek - jest to mikrowłókno pozyskiwane ze zrecyklowanego weluru. Cholewka wykonana jest natomiast z tkaniny technicznej, również pochodzącej z recyklingu.

Podszewka

Podszewka WearEco posiada funkcję antyzapachową - a to dzięki specjalnej wyściółce zapobiegającej namnażaniu się mikroorganizmów, które powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu, a nawet sprzyjają rozwojowi chorób skóry takich jak grzybica. Antyzapachowa i antybakteryjna podszewka SmellStop produkowana jest zgodnie z międzynarodową normą ISO.

Wkładka

Również w przypadku wkładek ogromną wagę przywiązuje się do tego, by powstawały one z ekologicznych materiałów. Wkładka pod piętą wykonana jest z TPU z recyklingu, ta nad podeszwą natomiast: z poliuretanu uzyskanego z biomasy i z odnawialnych źródeł pochodzenia roślinnego.

Podeszwa

Najważniejszy element każdego buta! W przypadku obuwia WearEco podeszwa wykonana jest w zapobiegającej przebiciu technologii Fresh’n’Flex, ze skóry TPU wykonanej z odpadów produkcyjnych. Co ważne, opatentowana technologia Base Protection pozwala na stworzenie prawdziwej podeszwy relaksacyjnej AirTech - to znaczy takiej, która niweluje twardość i grubość nici użytych do szycia, daje dużo lepszą elastyczność i amortyzację, a w efekcie: działa przeciwzmęczeniowo i zmniejsza wysiłek. Base Protection opatentowała również technologię umożliwiającą lepszą cyrkulację powietrza w bucie. System suchej stopy Dry’n Air może być zintegrowany z podeszwą lub z wyjmowaną wkładką anatomiczną, dając użytkownikowi dodatkowy komfort i wygodę noszenia.

Takie buty!

Wszystkie modele obuwia WearEco zaprojektowane i wykonane są w ten sposób, by oferować komfort i wygodę w pracy, spełniając jednocześnie najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

Dzięki temu świetnie odpowiadają na potrzeby odbiorców z wielu branż i dobrze sprawdzają się w różnych sektorach, takich jak przemysł lekki, rękodzieło czy logistyka.

W zależności od kombinacji użytych materiałów różne modele obuwia WearEco posiadają zrównoważoną ocenę pomiędzy 67% a 71% - wszystkie też dostępne są w bardzo szerokiej rozmiarówce (od rozmiaru 35 do 48).