Wczytuję dane...

Artykuły BHP. Jaką odzież roboczą polecamy budowlańcom?

Budowlańcy każdego dnia walczą o dobro Twojego biznesu. Dokonują cudów, by dotrzymać naglących terminów. Pracują w deszczu, na mrozie, w gorących promieniach słońca. Używają narzędzi, przy których najmniejszy błąd może skończyć się tragedią. A to wszystko często bez dostępu do bieżącej wody, sanitariatów czy możliwości podgrzania jedzenia.

 

Czy dotrą do domów bez szwanku? To zależy nie tylko od ich zręczności. Jesteś tu, ponieważ chcesz zmniejszyć ryzyko, na jakie narażają się Twoi pracownicy. Planujesz zaopatrzyć ich w profesjonalną odzież roboczą i artykuły BHP. W naszym sklepie internetowym oferujemy wszystko, czego Ci trzeba.

 

Tak spory asortyment może Cię jednak przytłoczyć. Dlatego skomponowaliśmy zestaw dla każdego pracownika budowy. Sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając poszczególne elementy.

Czym są środki ochrony indywidualnej?

Dyrektywa 89/656/EWG wskazuje, że jest to każdy sprzęt i wyposażenie dodatkowe, którego pracownicy używają w celu ochrony przed zagrożeniami. Dokładniej rzecz biorąc, chodzi tu o czynniki niebezpieczne i szkodliwe, które występują w ich miejscu pracy. Na budowie nie da się tego uniknąć. Niebezpieczeństwo mogą stwarzać ciężkie przedmioty spadające z góry, pyły, wysokie i niskie temperatury, ostre przedmioty, środki chemiczne i hałas.

Ochronne artykuły BHP. Co warto rozważyć?

Każdy budowlaniec powinien mieć co najmniej dwa zestawy odzieży roboczej, na który składają się:

 

  • spodnie
  • kurtka dostosowana do pory roku
  • rękawice robocze
  • obuwie ochronne
  • czapka i hełm

 

Powyższa propozycja to jedynie zestaw bazowy. Oprócz tego w każdym przypadku trzeba pomyśleć o czynnikach, na które narażony jest konkretny fachowiec z racji swojej specjalizacji.

Podstawowa odzież robocza. Artykuły BHP pierwszej potrzeby.

Kupując spodnie, masz do wyboru modele z szelkami i bez nich. Wybór konkretnego kroju zależy tu po części od preferencji Twoich pracowników. Nie lekceważ ich uwag, ponieważ to oni wiedzą, w czym pracuje im się najlepiej. Szelki sprawiają, że odzież dobrze trzyma się ciała, dzięki czemu można w nim pracować w dowolnej pozycji. Bez obaw o to, że zsuną się w najmniej strategicznym momencie. Jeśli mają jednak powodować dyskomfort, lepiej z nich zrezygnować.

 

Nawet najtańsze spodnie z naszej oferty wykonane są z materiałów, które nie zblakną i nie skurczą się pod wpływem wielokrotnego prania. Polecamy jednak nieco droższe modele, które zostały wyposażone w strategicznie rozmieszczone kieszenie i zapewniają wyższy komfort użytkowania. A to w pracy na budowie może mieć spore znaczenie i przełoży się na efekty.

 

Prócz tego zaproponuj swojej ekipie ciepłe kamizelki i kurtki. Jeśli Twój zespół pracuje również w ujemnych temperaturach, warto uzupełnić zestaw o kalesony termoaktywne, które doskonale zabezpieczają przed chłodem. Nie zapomnij o kamizelkach odblaskowych, jeśli wymagają tego przepisy dotyczące typu miejsca budowy.

Artykuły BHP do ochrony głowy przed urazami, mrozem i upałem.

Nie pokusimy się tu o rozróżnianie nakryć głowy na te, które można stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków. Nieogrzewany blok czy hala nie są cieplejsze tylko dlatego, że ściany chronią Twoich ludzi przed wiatrem. Z tego względu znajdziesz u nas zarówno proste czapki z daszkiem, które ochronią fachowców przed słońcem, jak i czapy wykonane z polaru na jesień i zimę.

 

Jeśli nie chcesz, by Twoi pracownicy musieli wybierać między ciepłem a bezpieczeństwem, możesz zaproponować im profilowane czapki pod kask na chłodniejsze miesiące. Wśród hełmów ochronnych zwróć uwagę na modele wentylowane i wyposażone w czujnik Uvicaotr wskazujący zużycie.

Chroń dłonie swoich pracowników. Jak dobrać rękawice robocze?

Do prac wymagających precyzji wybieraj rękawice poliestrowe, w których można doskonale wyczuć to, co znajduje się pod dłonią. Myślisz o zabezpieczeniu dłoni fachowców przed zimnem? Do ich obowiązków należy przenoszenie lub pakowanie różnorodnych przedmiotów? Postaw na rękawice z dzianiny, pokryte po wewnętrznej stronie dłoni gumowym nakropkiem, który zwiększa przyczepność.

 

Przy pracach remontowych doskonale sprawdzają się tradycyjne rękawice bawełniane powlekane od spodniej strony lateksem. Z kolei osoby obsługujące młoty pneumatyczne czy zagęszczarki koniecznie zaopatrz w rękawice antywibracyjne, które ochronią dłonie przed drganiami o dużym natężeniu.

 

Na koniec mały szczegół – nakolanniki. Nie każdemu fachowcowi będą one przydatne. Jeśli jednak Twój pracownik spędza długie godziny na kolanach, pomóż mu je ochronić skutecznie.

 

Już niedługo pomożemy Ci wybrać pozostałe artykuły BHP, takie jak obuwie robocze czy środki do ochrony dróg oddechowych. Nie omieszkamy wspomnieć o nausznikach do ochrony słuchu, goglach i innym sprzęcie przydatnym przy ochronie oczu.