Wczytuję dane...

Apteczki pierwszej pomocy

0

Apteczka pierwszej pomocy służy do przechowywania materiałów oraz środków opatrunkowych przeznaczonych do udzielania pierwszej pomocy. Umieszczenie apteczki pierwszej pomocy w miejscu pracy to prawny obowiązek dla wielu pracodawców. Poza tym, umieszczenie jej to po prostu zdrowy rozsądek. Wiele osób mylnie sądzi, że ich zakład pracy nie stwarza ryzyka uszczerbku na zdrowiu, więc rezygnuje z posiadania apteczki pierwszej pomocy. Taka lekkomyślność może skończyć się tragicznie.

Apteczki pierwszej pomocy zawsze będą przydatne w Twoim domu, biurze lub firmie

Apteczka pierwszej pomocy to ważne wyposażenie każdej firmy, która ma na uwadze bezpieczeństwo swoich pracowników. Może ona wisieć na ścianie lub być pojemnikiem wolnostojącym. Istotne jest aby była czysta i w miarę możliwości trwała. Apteczka pierwszej pomocy powinna znajdować się w miejscu łatwo dostępnym i być dobrze oznakowana. Najczęściej znakiem szczególnym jest wyraźny krzyż, umieszczony na zewnątrz apteczki. W naszej ofercie znajdują się apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem oraz apteczki samochodowe – różniące się wielkością i zawartością.

Apteczka samochodowa to "must have" w samochodzie każdego kierowcy

Przepisy Prawa o ruchu drogowym mówią, że nie ma obowiązku posiadania apteczki pierwszej pomocy w samochodzie. Ale udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym jest obowiązkowe. Jednak uważamy, że jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ludzkiego życia, nie warto kierować się tylko i wyłącznie przepisami i ustawami. Ratowanie życia powinno być działaniem natychmiastowym i bez zastanowienia się. A jego skuteczność zależy od wielu czynników. Apteczka do auta może jak najbardziej w tym pomóc. Dbając o zdrowie i życie z wyprzedzeniem, można uniknąć wielu tragicznych sytuacji. Dlatego zachęcamy do posiadania apteczki samochodowej każdemu kierowcy.

Co powinna zawierać apteczka samochodowa?

Odpowiadając na pytanie, co powinna zawierać apteczka samochodowa, możemy stwierdzić, że lista tych produktów jest duża. Wyposażenie apteczki samochodowej powinno się składać z zestawu opatrunków różnych wielkości, zestawu plastrów, nożyczek oraz rękawiczek ochronnych. Z zasady zarówno do wyposażenia apteczki samochodowej, jak i apteczki pierwszej pomocy należy koc ratunkowy. W skład apteczki samochodowej powinny wchodzić także opaski elastyczne i chusty opatrunkowe.

Apteczka samochodowa nadaje się nie tylko do auta

Apteczka samochodowa koniecznie musi się znaleźć w pojazdach przeznaczonych dla przewozu większej ilości osób. W autobusach, taksówkach oraz samochodach ciężarowych. Nie zapomnijmy również o pojazdach do nauki jazdy oraz egzaminacyjnych. Ze względu na niewielki rozmiar apteczki samochodowej, zajmuje ona niedużo miejsca i może być przeznaczona nie tylko do Twojego auta. Można ją zabrać ze sobą do plecaka podczas wypadu w góry.

Rozwiń Zwiń
Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.