Wczytuję dane...

Ręczniki bawełniane

5

Ręczniki bawełniane są niezbędnym elementem w każdym domu, ale nie tylko. To obowiązkowe wyposażenie hoteli, pensjonatów, stref SPA, ale również zakładów pracy. To właśnie ręczniki bawełniane świadczą o tym, że pracodawca dba o komfort pracowników. Tym samym propaguje dbanie o higienę osobistą. Są doskonałym rozwiązaniem nawet przy intensywnym użytkowaniu. Oferowane przez nas produkty nie tracą na jakości po praniu w warunkach przemysłowych. 

Na co zwrócić uwagę wybierając ręczniki bawełniane? 

Idealny ręcznik bawełniany to taki, który pozwala zadbać o czystość, a jego używanie jest przyjemne i komfortowe. Na te cechy warto zwrócić uwagę: 

  • - miękkość – przyjemny w dotyku materiał wpływa na pozytywne wrażenie użytkowników; 
  • - delikatność dla skóry – łagodna i miękka faktura ręcznika bawełnianego nie podrażnia skóry np. rąk; 
  • - wysoka higroskopijność – ręczniki frotte produkowane z wysokogatunkowej bawełny doskonale pochłaniają wodę i szybko osuszają dłonie lub powierzchnie; 
  • - wytrzymałość – ręczniki bawełniane powinny być odporne nawet na długotrwałe użytkowanie; 
  • - łatwość w utrzymaniu czystości – możliwość prania przemysłowego to podstawa; 
  • - certyfikat Oeko-Tex – świadczy on o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. 

Dodatkową zaletą np. dla ręczników hotelowych będą również ciekawe estetyczne wzory. W naszym sklepie można znaleźć szeroką gamę produktów w wielu wariantach kolorystycznych i z różnymi printami.  

Wysoka gramatura ręczników bawełnianych dla większego komfortu użytkowania 

Gramatura ręczników bawełnianych ma niewątpliwie ważny wpływ na jakość ich użytkowania. Im wyższa, tym ręcznik jest bardziej chłonny i posiada lepsze zdolności absorpcyjne. Jednakże ręcznik bawełniany, np. hotelowy o gramaturze 600-750 gsm będzie dłużej schnął.  Pozostawiony wilgotny w niesprzyjających warunkach może nawet tęchnąć.  

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą więc ręczniki frotte o gramaturze 400-550 gsm. Gwarantują doskonałą miękkość i chłonność, a jednocześnie szybko schną. Właśnie takie modele można znaleźć w naszej ofercie.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów