Wczytuję dane...

Jak wybrać obuwie ochronne w sklepie BHP?

Wyobrażasz sobie budowlańca bez butów? W deszczu? Na zimnym betonie? W błocie? Albo na drabinie? No nie. Buty są na budowie niezbędne, ale byle jakie obuwie można od razu wyrzucić do kosza. Inwestując w dobre buty możesz nie tylko ograniczyć szansę wystąpienia niebezpiecznych wypadków, ale również zminimalizować szkody, jeśli już do nich dojdzie.

  

Wiemy, że wybór obuwia do odzieży roboczej BHP może przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego pokażemy Ci szybko, w co warto inwestować, a co lepiej przemyśleć dwa razy.

 

Buty robocze do odzieży BHP – trzewiki, półbuty czy ocieplane kalosze?

 

W naszym asortymencie mamy oczywiście półbuty, które chętnie są wybierane przez sporą część klientów. Na budowie występują jednak podobne nierówności terenu, jak w górach. Z tego względu warto się zastanowić, czy lepiej nie sprawdzą się wyższe trzewiki. Wysoka cholewka zabezpiecza kostkę przed urazami.

  

Przy deszczowej pogodzie Twoi ludzie docenią kalosze. Szczególnie, że wśród artykułów BHP w każdej z tych trzech kategorii możesz znaleźć technologie omówione poniżej.

 

Podeszwy antypoślizgowe.

 

Stabilna postawa to podstawa. Twój pracownik i śliska nawierzchnia to bardzo złe połączenie. Jeśli dodać do tego to, że fachowiec może w tym momencie nieść na swoich barkach spory ciężar lub materiały kruche, otrzymujemy wizję wyjątkowo niefortunną.

  

Stawiając na antypoślizgowość, nie tylko chronisz swoją ekipę. Ewentualna hospitalizacja pracownika może spowodować nieprzewidziane przerwy w pracy i trudności z dotrzymaniem terminu. A do tego straty w zniszczonych upadkiem materiałach również nie będą Ci na rękę.

 

Ochronne wkładki antyprzebiciowe.

 

Wkładka antyprzebiciowa zabezpiecza stopy przed urazem spowodowanym przecięciem podeszwy. Żwir, wystające pręty, odłamki szkła czy beton nie stanowią przy niej większego problemu. Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć swoich budowlańców, poszukaj im butów chroniących przed przekłuciem z siłą 1100N. Będą idealnym uzupełnieniem odzieży roboczej BHP na budowę.

 

Wodoodporność w obuwiu ochronnym.

 

Wracamy do deszczu? Fachowcy budowlani to twardzi ludzie. Byle katar nie sprawi, że nie przyjdą do pracy. Przemoczone stopy mogą jednak doprowadzić nie tylko do rozwoju przeziębienia. Wyobraź sobie teraz, że połowa Twojego zespołu leży w domu, rozłożona przez grypę. Nie warto.

  

Przygotuj swoją ekipę na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Zaopatrz ją w kalosze lub wodoodporne trzewiki.

 

Jak zabezpieczone są podnoski w obuwiu ze sklepu BHP?

 

Podnosek stalowy czy kompozytowy? W naszym sklepie internetowym oferujemy modele obuwia jednego i drugiego typu. Każdy z nich dobrze zabezpiecza palce stóp przed zmiażdżeniem. Podnoski metalowe są tańsze, jednak nie stanowią dobrej bariery chroniącej przed wychładzaniem stóp. W butach z podnoskiem kompozytowym można pracować wygodniej przez długie godziny. Latem zapewniają stopie dobry mikroklimat, a zimą chronią przed mrozem.

 

Odzież robocza BHP. Gdzie szukać informacji o rękawicach i ubraniach roboczych?

 

Udało Ci się przeczytać poprzedni artykuł na naszym blogu? W takim razie w Twoim koszyku pewnie znajdują się już odpowiednie rękawice robocze, a do tego kask, czapka, odblaskowa kamizelka, kurtka i spodnie robocze. W tym momencie do odzieży ochronnej możesz śmiało dodać idealne obuwie robocze.

  

Czego jeszcze brakuje Ci do całkowitej pewności, że Twoi pracownicy są doskonale zabezpieczeni? Odpowiedź znajdziesz w teście dotyczącym artykułów uzupełniających dla budowlańców.