Wczytuję dane...

Spodnie robocze. W jaką odzież BHP warto zainwestować?

Dobierz odzież roboczą do swojego zawodu.

 

Zdarza Ci się pracować po zapadnięciu zmroku? A może do tego pracujesz przy ruchliwej ulicy lub w otoczeniu hałaśliwych maszyn? Bez elementów odblaskowych nikt Cię nie zauważy, a stąd już tylko krok do tragedii. Jeszcze lepszą widoczność zapewnią Ci spodnie ostrzegawcze.

 

A może swoje obowiązki wykonujesz na kolanach? Niektóre spodnie ochronne mają dodatkowe kieszenie, w których można umieścić nakolanniki. Prowadzisz warsztat samochodowy i co chwilę zmieniasz narzędzia? Każda dodatkowa kieszeń będzie na wagę złota. Musisz pracować na zewnątrz nawet wtedy, gdy temperatury spadają poniżej zera? Stawiasz na model ocieplany.

 

Nie wybieraj pierwszych spodni z brzegu. Jeśli dobrze przemyślisz sprawę, będziesz pracować w bardziej komfortowych warunkach. Możesz nawet oszczędzić czas i wykonywać swoje obowiązki w zdecydowanie szybszym tempie.

 

Ogrodniczki czy spodnie robocze do pasa?

 

To zależy od Twoich preferencji. Uwierz jednak, że nie ma nic gorszego, niż zaplątanie się w opadających spodniach, gdy masz zajęte obie dłonie. Jeśli zdarza się, że podczas pracy Twoje nerki są odsłonięte w pełnej okazałości, oswój się z ogrodniczkami. Nie chodzi wyłącznie o kwestie estetyczne. Liczy się Twoje bezpieczeństwo.

 

Właśnie dlatego krótkie spodenki robocze wybieraj tylko wtedy, gdy naprawdę możesz sobie na to pozwolić. Upały nie są przyjemne, to fakt. Jednak głęboka rana na nodze może położyć cały harmonogram zaplanowanych robót.

 

Czym jest gramatura materiału w odzieży BHP?

 

Gramaturę wyraża się w gramach na metr kwadratowy. Spodnie robocze o gramaturze 280 g/m2 są wykonane z materiału, którego 1 m2 waży dokładnie 280 g. Czy oznacza to, że im wyższa gramatura, tym materiał jest grubszy? Najogólniej rzecz biorąc, tak. Zdarza się jednak, że materiał jest wykonany z ciężkich włókien o dość luźnym splocie, co zaniża jego gramaturę.

 

Do ceny podchodź tradycyjnie. Co to znaczy?

 

Czy wiesz, że w marketingu funkcjonuje prosty sposób na negocjację ceny? Oczywiście, możesz mieć coś taniej. Ale tylko wtedy, gdy równolegle coś stracisz. Tak samo działa to w drugą stronę. Dlatego zawsze uważnie czytaj opis każdego elementu odzieży roboczej i zastanawiaj się, co Ci to da.

 

Dla przykładu potrójne szwy sprawią, że prędzej zrobisz dziurę w materiale, niż spodnie pękną w kroku. A co za tym idzie, taka odzież starczy Ci na zdecydowanie dłużej. Kieszenie wentylacyjne mocno poprawiają komfort użytkowania i w swoich spodniach nie czujesz się wówczas jak w saunie. Jeśli spodnie są bawełniane, nie ma to wielkiego znaczenia. Ale mówimy o odzieży roboczej, którą niejednokrotnie wykonuje się z materiałów powlekanych.

 

Dlatego odrzuć to, z czego nie skorzystasz. Nie bój się jednak zainwestować w porządne spodnie robocze, w których będziesz pracować wydajnie, nie rezygnując z wygody.