Wczytuję dane...

Kombinezony ochronne

9

Kombinezony to skuteczna ochrona nie tylko przed brudem, ale i przed innymi zagrożeniami. W bardziej wymagających warunkach ochronią nas przed pyłami, cząstkami, chemikaliami lub powstawaniem iskier. Przed zakupem warto dobrze zaznajomić się z dostępną ofertą, nawet w przypadku zakupu kombinezonu jednorazowego. W naszej ofercie posiadamy różne warianty odzieży do najróżniejszych sytuacji. Od kombinezonów malarskich poprzez kombinezony przeciwchemiczne. Gwarantujemy, że każdy z kombinezonów roboczych i ochronnych zapewni skuteczną ochronę.

Kombinezony przeciwchemiczne, antystatyczne i nie tylko

Kombinezony robocze doskonale sprawdzą się w różnych branżach oraz na rozmaitych stanowiskach. Kombinezony robocze kategorii I, najczęściej chronią nas przed brudem, cieczami oraz pyłami. Do tej kategorii zaliczamy na przykład kombinezon malarski lub kombinezon jednorazowy. Odzież z wyższych kategorii może uchronić nas przed odpadami radioaktywnymi lub przed kwasami. Kombinezon jednorazowy chroni nas również przed innymi bardziej złożonymi związkami. Wykonane są z bardziej wytrzymałych materiałów, które lepiej przepuszczają powietrze. Dzięki temu osoba mniej się poci, co poprawia komfort pracy w każdych warunkach. Wyższa półka odzieży zapewnia również bardziej elastyczny i lżejszy materiał, z którego jest wykonana odzież.

Jak wybrać odpowiedni kombinezon ochronny?

Aby wybrać odpowiedni kombinezon roboczy, należy zadać sobie pytanie, do czego będzie nam potrzebny. Do lekkich prac w domu najlepiej zakupić kombinezon jednorazowy lub malarski. Zapewniają nam one podstawową ochronę, przy jednocześnie niskiej cenie. Jeżeli jednak będziemy korzystać z kombinezonu w cięższych warunkach — warto zakupić kombinezon przeciwchemiczny lub ochronny. Zapewniają one znacznie większą ochronę przed smarami, olejami oraz pyłami. Chronią również przed bardziej niebezpiecznymi czynnikami. Do takich czynników możemy zaliczyć ryzyko powstawania iskier na powierzchni odzieży w czasie pracy. Są również o wiele wytrzymalsze na rozerwanie.

Przy doborze odzieży warto również zwrócić uwagę na rozmiar oraz materiał, z których wykonano strój. Dobrze dobrane ubranie zapewni swobodę ruchów przy każdej czynności. Warto więc rozważyć zakup większego rozmiaru, tak aby posiadać zapasową przestrzeń. Przy pracy trwającej kilka godzin, ważny jest materiał. Powinien przepuszczać powietrze, dzięki czemu nie będziemy się zbytnio pocić. Odzież powinna być również być w pełni szczelna, w czym pomagają ściągacze w kapturze i mankietach.

Strój ochronny, a kombinezon BHP — podobieństwa i różnice

Kombinezon roboczy zwany również jako BHP, nie jest równoznaczny z odzieżą ochronną. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie pracownikowi odzieży, w której będzie mógł wykonywać swoje zadania. Kombinezon roboczy ma przede wszystkim chronić przed różnymi zabrudzeniami. Dobrym przykładem stroju BHP jest kombinezon malarski, który chroni przed na przykład farbą. Kombinezon ochronny również zapewnia ochronę przed brudem, ale dodatkowo chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Czynniki te mogą narazić osobę na utratę zdrowia lub nawet życia. Stroje ochronne zawsze spełniają normy bezpieczeństwa. Chronią przed zagrożeniami takimi jak: niebezpieczne gazy, chemikalia lub porażenie prądem elektrycznym. Są wykonane z dużo wyższej jakości materiałów. 

Kombinezony ochronne w naszej ofercie

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką ofertę kombinezonów roboczych i ochronnych. Każdy z nich spełnia wszelkie niezbędne normy. Kombinezony robocze wyprodukowane przez firmy posiadające duże doświadczenie w produkcji odzieży BHP. Oferowana odzież cechuje się dużą wytrzymałością, wygodą oraz wykonaniem z materiałów tylko najwyższej jakości. Każdy z nich zapewnia skuteczną ochronę przed różnymi zagrożeniami.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów