Wczytuję dane...

Tkaniny

4

W ofercie posiadamy tkaniny Cordura, produkowane przez firmę Invista w kilku wariantach kolorystycznych. Tkaniny Cordura są o wiele trwalsze od tkaniny nylonowej, bawełnianej, czy poliestrowej. Zapewniają skuteczną ochronę przed deszczem i śniegiem. Są również wyjątkowo odporne na rozdarcie. Nadają się idealnie do szycia odzieży do ciężkich warunków. Sprawdzi się zarówno jako materiał dla ubrań turystycznych, jak i wojskowych.

Mocne tkaniny Cordura — czym się wyróżniają?

Tkaniny Cordura to przede wszystkim wytrzymałość i ochrona. Te mocne tkaniny zaprojektowane są, aby osiągnąć możliwie najwyższą trwałość materiału. Jednocześnie pozostają bardzo lekkie, co sprawia, że są bardzo praktyczne. Tkaniny Cordura są o wiele trwalsze od najczęściej stosowanych materiałów. W porównaniu do tkaniny nylonowej jest dwa razy mocniejsza. Od poliestru jest trzykrotnie mocniejsza. A od popularnie stosowanej w ubraniach bawełny, aż dziesięciokrotnie mocniejsza. Tkaniny cordura potrafią osiągnąć odporna na rozdarcie i rozerwanie nawet do 3000 N. Dodatkowo materiał ten jest bardzo wodoodporny, dzięki czemu skutecznie chroni przed opadami deszczu lub śniegu.

Powód stosowania tkaniny Cordura

Mocna tkanina Cordura jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości. Materiał zapewnia dużą trwałość przy niewielkiej wadze. Jednocześnie chroni również przed deszczem i śniegiem. Dzięki niej firmy produkują wysokiej klasy odzież. Zawartość torby, nerki lub plecaka jest w pełni bezpieczna bez względu na pogodę. Tkanina Cordura stosowana jest w między innymi odzieży wojskowej, sportowej, jak i turystycznej, szczególnie górskiej.

Do czego stosowane są tkaniny nylonowe Cordura?

Mocna tkanina Cordura stosowana jest w odzieży o dużych wymaganiach jakościowych. W większości ubrania te będą wystawione na niesprzyjające warunki pogodowe. Materiał Cordura stosowana będzie również tam, gdzie tkanina nylonowa nie wystarczy. Do takich produktów możemy zaliczyć odzież w góry na przykład kurtki, spodnie, bądź plecaki. Odzież przeznaczona do górskich wspinaczek musi być odporna na często zmienne warunki pogodowe. Dodatkowo materiał ten będzie odporny na rozdarcie przy kontakcie z ostrymi krawędziami skał. Kolejnym wykorzystaniem tkaniny Cordura jest w odzieży wojskowej. Tutaj również szyte są z niej mundury, czapki i kurtki. Sprawdza się idealnie w czasie ćwiczeń, gdzie narażona jest na częste przetarcia.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów