Wczytuję dane...

Rękawice ESD antyelektrostatyczne, antystatyczne

2

W naszej ofercie znajdują się rękawice ESD ,które przeznaczone są do prac, przy których nagromadzone statyczne ładunki elektryczne mogłyby doprowadzić do uszkodzenia produktu z branży elektronicznej, pomiarowej, elektrotechnicznej lub lotniczej.

Rękawice antystatyczne są szczególnie polecane dla serwisantów, montażystów komputerów, podzespołów elektronicznych , sprzętu AGD i sprzętu wojskowego, jak również dla pracowników przemysłu petrochemicznego, laboratoriów, instytutów naukowych i badawczych.

Rękawice ESD należy traktować jako obowiązkowe wyposażenie ochronne podczas pracy w większości prac laboratoryjnych, cleanroom, biotec i elektronicznych. Jednak rękawice ESD muszą być używane w połączeniu z uziemiającą opaską na nadgarstek, aby zapewnić absolutnie najmniejszą możliwość wyładowania elektrostatycznego.

Aby ochrona  była skuteczna należy zapewnić nie tylko rękawice antystatyczne ale również antystatyczną odzież ochronną i obuwie.

Zaprojektowane do użytku w środowiskach wrażliwych na cząstki o niskim poziomie zanieczyszczeń, rękawice antystatyczne lub wyładowania elektrostatyczne (ESD) chronią pracowników i otaczające ich środowisko.

Jak działają rękawice ESD?

Rękawice ESD zawierają mieszankę miękkich włókien przewodzących i syntetycznych. Projektujemy rękawice, które zwiększają Twoje umiejętności i bezpieczeństwo, jednocześnie zapobiegając szkodliwym wyładowaniom elektrostatycznym.

Podczas pracy przy montażu elektroniki należy nosić rękawice, aby nie dopuścić do zaolejenia skóry z płytek drukowanych. Należy nadal stosować inne procedury antystatyczne. Korzystanie z rękawic ESD pozwala to zrobić znacznie wydajniej.

Rodzaje rękawic ESD:

Istnieją różne mieszanki, które są oferowane w rękawicach ochronnych ESD – poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Antystatyczne rękawice nylonowe.

Rękawice te (czasami nazywane również rękawicami przewodzącymi) są wykonane z bezpyłowej tkaniny nylonowej dzianej z włókien nylonowych i węglowych pokrytych poliuretanem na dłoni lub palcach. Są bezszwowe, elastyczne i zapewniają antypoślizgową powierzchnię.

Antystatyczne rękawice poliestrowe:

Antystatyczne rękawice i odzież poliestrowa są wykonane z materiału poliestrowego i są używane w montażu elektronicznym, gdzie ładunek elektrostatyczny jest problemem.

Materiały rękawic ESD

Rękawice ESD występują w wielu różnych formach i fasonach, z których wszystkie mają wpływ na ostateczny cel i cenę rękawic. Pod względem materiałowym rękawice są zwykle wykonane lub pokrywane poniższymi tworzywami:

Lateks jest zdecydowanie najtańszym i najczęściej używanym materiałem na rękawice ESD. Ich podstawową wadą jest to, że nie mogą być stosowane przez osoby z alergią na lateks.

Winyl, chociaż jest odpowiednią opcją dla pracowników uczulonych na lateks, nie jest tak odporny na przebicie ani tak trwały jak lateks.

Nitryl, rękawice nitrylowe są trwałe, z natury antystatyczne i wyjątkowo odporne na przebicie. Ponieważ wykonane są z syntetycznego lateksu, mogą być używane przez wszystkich pracowników niezależnie od alergii na lateks. Jednak rękawice nitrylowe są zwykle droższe niż winylowe lub lateksowe.

Rękawice wykonane z tkanin lub dzianin oferuje możliwość ponownego użycia rękawic, co może przełożyć się na znaczne oszczędności w porównaniu z rękawicami jednorazowymi.

Należy zauważyć, że różne materiały rękawic mogą być niebezpieczne w przypadku niektórych chemikaliów; na przykład, chociaż rękawiczki nitrylowe są trwałe i zapobiegają alergiom na lateks, nie nadają się do użytku z ketonami i rozpuszczalnikami aromatycznymi. W związku z tym konkretne środowisko pracy może wymagać obecności dwóch lub więcej rodzajów rękawic, aby zapewnić maksymalną ochronę zarówno pracownikom, jak i produktom.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Hit cenowy