Wczytuję dane...

Rękawiczki lateksowe

4

Rękawiczki lateksowe to najchętniej wybierane produkty które stosowane są w różnych branżach. Zapewniają nie tylko świetną ochronę, ale i precyzję wypełnianych zadań. Wykonane są z wysokiej jakości kauczuku naturalnego, który najczęściej jest wolny od alergenów. Rękawice lateksowe z naszego sklepu wyróżniają doskonałe właściwości ochronne, ale niezwykła wytrzymałość.  

Rękawiczki lateksowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Rękawice lateksowe, choć są dość uniwersalnymi produktami, to nierzadko znacznie różnią się od siebie. Prawidłowo dobrane zapewnią nie tylko doskonałą ochronę, ale i komfort wykonywanych zadań. Na co zwrócić uwagę, by znaleźć te idealne rękawiczki nitrylowe?  

  • - Grubość – jest ona istotna w zależności od wykonywanych obowiązków. Niska grubość zapewnia lepszą chwytność przedmiotów i większą precyzje. Grubsze natomiast gwarantują niezawodną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i są zwykle bardziej wytrzymałe.  
  • - Oznaczenie wielkości – należy dopasować odpowiedni rozmiar do dłoni. Rękawiczki lateksowe S będą doskonałe dla osób o małych dłoniach. Natomiast rękawiczki lateksowe M i L sprawdzą się u osób o większych dłoniach. 
  • - Hydrofobowość parametr, który pozwala uniknąć zamoczenia i przesiąknięcia.  Dzięki temu zmniejsza się także ryzyko zakażeń biologicznych np. z krwi czy płynów ustrojowych.  
  • - Warstwa wewnętrzna – to czy wybrać rękawice lateksowe bezpudrowe czy pudrowe zależy od wielu czynników. Po te z zawartością talku powinny sięgnąć osoby cierpiące na nadmierną potliwość dłoni i te, które pracują niesprzyjających warunkach. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe powinny natomiast wybrać osoby, które nie posiadają wspomnianych problemów. Są też najlepszą opcją dla tych, u których puder wywołuje podrażnienie i uczucie dyskomfortu.  

Istotną kwestią, jeśli chodzi o dobór odpowiednich rękawic lateksowych, jest zwrócenie uwagi na certyfikaty. Wszystkie tego typu produkty dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać odpowiednie normy. Rękawiczki lateksowe medyczne muszą spełniać wymagania normy EN-455. Przemysłowe natomiast EN-388. Najlepsze rękawice lateksowe, które stanowią ochronę chemiczną i bakteriologiczną to te, spełniające normę EN-374. 

Rękawiczki lateksowe – uniwersalne nie tylko w pracy, ale i w domu 

W naszym sklepie można znaleźć rękawiczki lateksowe 100 szt., które pozwalają mieć podstawowe środki ochrony zawsze pod ręką. Ich uniwersalne zastosowanie nie zna granic. Rękawice lateksowe sprawdzą się przede wszystkim w obiektach medycznych i centrach diagnostycznych. Nadają się do wykonywania zabiegów, zmiany opatrunków czy pracy ze skaleczeniami. Znajdą też zastosowanie w salonach kosmetycznych: podczas wykonywania henny czy farbowania włosów. Poza tym dedykowane są także pracownikom przemysłu spożywczego, a także serwisom sprzątającym.  

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów