Wczytuję dane...

Rękawice chroniące przed urazami mechanicznymi

0

W naszej ofercie znajdują się rękawice chroniące przed urazami mechanicznymi, to rękawice, które zapewniają ochronę przed co najmniej jednym z następujących zagrożeń: ścieranie, przecięcie i przekłucie.

 

Ochrona rąk dzieli się na chroniące przed:

- lekkimi urazami mechanicznymi

- rękawice chroniące przed urazami, których skutki są powierzchniowe np. obtarcie naskórka, lekkie skaleczenia

- średnio ciężkimi urazami mechanicznymi jak np. przecięcia, obtarcia, ukłucia

- ciężkimi urazami mechanicznymi np. ukłucia i przecięcia ostrymi nożami z dużą energią

Aby dobrze wybrać rękawice chroniące przed urazami mechanicznymi należy wziąć pod uwagę stopień narażenia naszych dłoni na czynniki szkodliwe, rodzaj wykonywanej pracy, intensywność czynnika szkodliwego, a także jakie zagrożenie występuje na stanowisku pracy.

 

Norma EN 388:2016 — Rękawice ochronne chroniące przed zagrożeniami mechanicznymi

Ręce są narażone na wiele zagrożeń w miejscu pracy, w tym na szereg zagrożeń mechanicznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o manipulowanie małymi częściami, rozbiórkę, pracę ze szkłem, czy wiele innych zadań, ogromna liczba pracowników jest narażona na obrażenia w wyniku skaleczeń i skaleczeń rąk. Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować i zapewnić najbardziej odpowiednie rękawice ochronne do określonego zadania.

Jeśli zostanie dokonany zły wybór, może to być równie niebezpieczne, jak brak ochrony rąk w ogóle. Samo noszenie rękawic ochronnych wszelkiego rodzaju może spowodować, że pracownik poczuje się pewnie i mniej ostrożny wobec zagrożeń, przed którymi potencjalnie nie jest chroniony. Ponadto rękawice ochronne, które są nieodpowiednie do wykonywanego zadania, mogą również utrudniać zręczność lub zaplątać się w maszynę.

 

Co to jest EN 388:2016+A1:2018?

EN388 to europejska norma bezpieczeństwa dla rękawic chroniących przed zagrożeniami mechanicznymi, która na przestrzeni lat była wielokrotnie aktualizowana. Najnowsza wersja EN 388:2016+A1:2018 została opublikowana jako poprawka do normy EN 388:2016 w grudniu 2018 r. EN 388:2016 była główną aktualizacją tej normy w listopadzie 2016 r., która zastąpiła poprzednią edycję normy EN 388:2003 .

EN388 jest używany w połączeniu z normą EN420. Obejmuje to ogólne wymagania i metody badań dla rękawic ochronnych, a aktualna wersja to EN ISO 21420:2020.

Aby pomóc użytkownikom i służbom ds. bezpieczeństwa w określeniu poziomu ochrony rękawic, norma EN 388:2016 wykorzystuje wartości wskaźników do oceny właściwości rękawic w zakresie ochrony przed różnymi zagrożeniami mechanicznymi. Należą do nich ścieranie, cięcie ostrzem, rozdarcie, przebicie i uderzenie. Edycja 2016 tej normy umożliwia lepsze dopasowanie wymaganej ochrony przed zagrożeniami występującymi w środowisku pracy.

Produkty certyfikowane są oznaczone piktogramem EN 388:2016. Pod tą ikoną znajdują się 4 cyfry i 1 lub 2 litery, które wskazują na skuteczność testu rękawic w odniesieniu do każdego zagrożenia.

Do 2023 r. produkty testowane zgodnie z normą EN 388:2003 nadal obowiązują, dlatego wiele dostępnych obecnie rękawic ochronnych nadal posiada certyfikat wersji z 2003 r. Nie oznacza to, że te rękawice są gorsze, ale z czasem zostaną ponownie przetestowane zgodnie z normą EN 388:2016 zgodnie z nowymi metodami testowania.

Rozwiń Zwiń
Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Hit cenowy