Wczytuję dane...

Rękawice jednorazowe i Rękawiczki jednorazowe

15

W naszej ofercie znajdują się rękawice jednorazowe, które służą do ochrony przed niekorzystnym wpływem substancji chemicznych jak również chronią przed zagrożeniami biologicznymi: grzybami, wirusami i bakteriami.

Przeznaczone są dla personelu medycznego do badań ambulatoryjnych, diagnostycznych, lekarskich czy zabiegów chirurgicznych, ale także w innych sytuacjach wymagających ochrony przed zakażeniem, substancjami drażniącymi czy podczas kontaktu z żywnością.

Nasze rękawice jednorazowe z naszej oferty są szczególnie odporne na rozdarcie czy przecieranie.

Najbardziej znanymi materiałami używanymi do produkcji rękawic jednorazowych są: nitryl, lateks, winyl.

 

Rękawice lateksowe są powszechnym wyborem w branży medycznej, w której ochrona przed wirusami jest bardziej krytyczna niż ochrona chemiczna. Są wystarczająco wygodne, aby można je było nosić przez wiele godzin i wystarczająco dopasowane, aby umożliwić nieograniczony ruch.

Lateks jest przyjazny dla środowiska i wykonany z naturalnego, biodegradowalnego materiału. Ponieważ rękawice lateksowe są wykonane z naturalnej gumy, są mniej trwałe niż nitrylowe i bardziej podatne na działanie agresywnych rozpuszczalników.

Cechy:

- Ulegające biodegradacji.

- Dopasowane dla doskonałego zakresu ruchu.

- Doskonała ochrona przed wirusami i bakteriami.

- Wygodne do długotrwałego noszenia.

- Skłonny do przebicia.

- Słaba ochrona przed chemikaliami czyszczącymi.

- Może wywoływać reakcje alergiczne.

- Mniej trwałe niż inne opcje rękawic jednorazowych.

- Rękawice lateksowe najlepiej nadają się do prac, w których higiena i precyzja ruchu mają kluczowe znaczenie.

 

Rękawice nitrylowe wykonane są z wytrzymałej, syntetycznej gumy. Są odporne na agresywne chemikalia i przebicia, ale zapewniają mniejszą ochronę przed bakteriami. Syntetyczny materiał sprawia, że rękawice nitrylowe są mniej dopasowane do dłoni i mniej wygodne w noszeniu niż lateks. Nitryl został stworzony jako alternatywa dla osób uczulonych na lateks. Powszechnie jest stosowany przez pracowników w zakładach przemysłu spożywczego, w służbie zdrowia i sprzątaniu.

Cechy:

- Odporny na przebicie.

- Odporny chemicznie.

- Trwały i trwały.

- Bez alergenów.

- Mniej komfortowe

- Nie ulega biodegradacji

- Nieznacznie ogranicza swobodę ruchów.

- Rękawice nitrylowe najlepiej nadają się do zadań wymagających wyższego poziomu trwałości.

 

Rękawice winylowe produkowane są z granulatu PCV (polichlorku winylu), jednego z najpopularniejszych tworzyw sztucznych, oraz plastyfikatorów (głównie ftalanów). PVC jest sztywnym tworzywem sztucznym, ale po zmieszaniu z ftalanami staje się elastyczny i daje się formować. Rękawice winylowe są zgodne z przepisami dotyczącymi materiałów z tworzyw sztucznych (zarówno dla wyrobów medycznych, jak i materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością), w przeciwieństwie do rękawic lateksowych i rękawic nitrylowych, które są traktowane w badaniach jako wyroby z gumy. Chociaż rozwój tego rodzaju rękawic był spowodowany głównie brakiem naturalnego lateksu, aspekt ekonomiczny był kluczem do ich szerokiego zastosowania. Wytrzymałość mechaniczna w porównaniu z lateksem i nitrylem jest niższa ze względu na niską kohezję molekularną, a zatem rękawica jest mniej elastyczna i łatwiejsza do złamania i nakłucia oraz mniej nadaje się do zastosowań zagrożonych, zwłaszcza płynów organicznych.

UWAGA! Rękawice winylowe zawierające ftalany, sklasyfikowane przez REACH, mogą być również używane w kontakcie z żywnością (Dyr. 2004/195/EEC), z wyjątkiem żywności tłustej i alkoholowej, ponieważ ftalany mają tendencję do szybkiej migracji.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Hit cenowy