Wczytuję dane...

Rękawice ochronne nitrylowe

12

W naszej ofercie znajdują się rękawice nitrylowe, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych rękawic lateksowych. Są niezwykle wytrzymałe i zapewniają doskonałą ochronę chemiczną. Są doskonałym zamiennikiem dla osób uczulonych na związki chemiczne typu: tiazole, tiomoczniki czy tiuramy występujące w lateksie.

Swoje zastosowanie znajdują w różnych gałęziach medycyny, w badaniach diagnostycznych, w szpitalach, w ratownictwie medycznym, w pielęgniarstwie, w opiece ambulatoryjnej oraz w laboratoriach i zakładach farmaceutycznych.

Rękawice nitrylowe z wyściółką. Chronią przed wieloma substancjami chemicznymi, wykonane są z dzianiny lub tkaniny, która pokryta jest w całości nitrylem. Produkowane są poprzez zanurzanie dzianej lub tkanej wyściółki z tkaniny w płynnym związku, takim jak nitryl lub neopren. Podkład wspiera powłokę i dodaje wytrzymałości. Ten rodzaj rękawic zapewnia doskonałą ochronę przed rozpuszczalnikami i chemikaliami. Jest również odporny na otarcia, przecięcia i przebicia. Powłokę rękawicy można zanurzyć w polimerze lub materiał można zanurzyć w polimerze przed zszyciem rękawicy. Przepisy Pracodawcy są odpowiedzialni za wybór odpowiedniej ochrony rąk do wykonywanej pracy, warunków w miejscu pracy, zakresu użytkowania i występowania potencjalnych zagrożeń. Większość ciężkich prac w przemyśle mechanicznym lub chemicznym wymaga użycia wzmocnionych rękawic.

Rękawice nitrylowe z wyściółką są niezawodnymi środkami ochrony osobistej w niebezpiecznych miejscach pracy, ponieważ zapewniają szeroki zakres odporności (mechanicznej, chemicznej lub termicznej) i przyczepność substancji suchych, mokrych lub oleistych, zgodnie z zastosowanymi specyfikacjami materiałowymi i konstrukcyjnymi. Rękawice są ergonomicznie zaprojektowane tak, aby pasowały zwykły kształt dłoni i aby ich zakładanie było mniej pracochłonne a komfort pracy jak najlepszy. Wyściółka znacznie poprawia chłonność potu, który wytwarza się podczas użytkowania tego typu rękawic.

Rękawice bez wyściółki. Rękawice tego typu stanową liczną grupę. Wykonane są z lateksu, nitrylu lub winylu, bez wyściółki z tkaniny i służą do ochrony rąk pracowników, którzy mają do czynienia z chemikaliami, detergentami, rozpuszczalnikami, roztworami i zagrożeniami biologicznymi. Ten typ rękawic pozostają szczelne podczas noszenia. Zwykle nie nadają się do ponownego użytku. Aby te rękawice zapewniały najwyższy poziom bezpieczeństwa, pracownicy muszą przestrzegać właściwej procedury noszenia i usuwania tych rękawic

Rękawice bez dziennej osnowy są wytwarzane przez zanurzanie porcelanowych form ręcznych w mieszance substancji ochronnej (neopren, lateks, guma, butyl i nitryl). Do obsługi różnych chemikaliów stosuje się różne rodzaje rękawic bez wzmocnienia. Wsparcie przy doborze optymalnej ochrony dłoni przed substancjami chemicznymi zapewnia system AnsellGUARDIAN® firmy Anslell. Długość rękawic nitrylowych dostępnych na rynku waha się od dwudziestu kilku centymetrów do 60cm – zapewniające ochronę całej ręki. Osobną grupę rękawic stanowią rękawice jednorazowe wykonane z nitrylu. Opisane w osobnym dziale.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Hit cenowy