Wczytuję dane...

Szczotki, miotły

13

Szczotki i miotły to podstawowe narzędzia do sprzątania. Są proste w obsłudze, a ich konstrukcja nie zmieniła się od wieków. W naszej ofercie posiadamy szeroką ofertę szczotek do kurzu oraz mioteł. Warto zakupić szczotkę oraz kij osobno odpowiednio dopasowując je do własnych potrzeb. U nas kupisz zarówno kije, jak i końcówki mioteł o różnej szerokości, szczotki do szorowania, kurzu czy grzejnika.

Szczotka do kurzu i nie tylko

Szczotki do szorowania to bardzo praktyczne narzędzia. Mało kto wie, że istnieją szczotki o różnych zastosowaniach. Najczęstszym rodzajem są szczotki do kurzu oraz szczotki na sucho do zamiatania. Pierwsza z nich stanowi świetni zamiennik dla ścierki. W łatwy i szybki sposób ścierają kurz. Dzięki rączce nie mamy kontaktu fizycznego z brudem. Drugą z nich zamieciemy wszystko od liści po kurz lub piasek. Szczególnie przy pracy na świeżym powietrzu warto zakupić szczotkę z twardym włosiem. Dzięki temu sprawnie zbierze piasek, żwir lub kamienie na parkingu, ulicy lub tarasie. Z innych mniej znanych szczotek warto wspomnieć o szczotce do kaloryferów oraz o szczotkach do szorowania. Pierwsza pozwala na dogłębne oczyszczenie kaloryfera. Natomiast szczotki do szorowania najczęściej przydadzą się w oczyszczaniu fug, ciężkich plam lub kamiennych posadzek.

Czy szerokość szczotki na sucho jest ważna?

Sklepy pozwalają na dokupienie szczotek o różnej szerokości. Najlepiej jest dostosować szerokość do swoich potrzeb oraz miejsca, które będzie sprzątane. W przypadku mieszkań, małych domków lub niewielkich powierzchni lepszym rozwiązaniem jest zakup wąskiej końcówki. Szeroka szczotka nie przyśpieszy znacznie sprzątania małych obszarów. Natomiast wąska szczotka do kurzu pozwali dostać się miejsc trudno dostępnych. Dodatkowo pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. Szeroka szczotka sprawdzi się na dużych powierzchniach takich jak sale wykładowe, korytarze lub magazyny. W takich obszarach jest mało trudno dostępnych miejsc, dlatego wąska szczotka na sucho będzie mniej efektywna.

Jak dobrać odpowiedni kij do szczotki

Stare szczotki do szorowania często nie mają możliwości wymiany kija lub szczotki. Mają one uniwersalną długość, którą nie da się dostosować do użytkownika. Warto zaopatrzyć się w kij z regulacją. W łatwy sposób dopasujemy jego długość do użytkownika. Pozwoli to na uniknięcie bólu pleców, spowodowane pochyleniem się podczas pracy. Dodatkowo regulacja kija pozwoli na dostanie się do miejsc trudno dostępnych, szczególnie tych znajdujących się wysoko.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów