Wczytuję dane...

Kije

8

Kije do mopów są ważnym elementem sprzątania. Odpowiedni jego dobór ułatwi pracę i nie wywoła bólu pleców, który jest związany z nieprawidłową postawą. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na sposób mocowania szczotki lub stelaża. Posiadamy w ofercie szeroki zakres kijów o różnych właściwościach. W naszym sklepie mogą Państwo wybrać kij do mopa lub szczotki, który będzie najbardziej dopowiadał.

Jaki powinien być kij do szczotki?

Zakup kija do miotły nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne właściwości, jakie oferują poszczególne produkty. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na materiał, z którego kij do szczotki został wykonany. Dwoma najtańszymi wariantami są kije do mopa wykonane z plastiku lub drewna. Kije plastikowe są lekkie i tanie, ale charakteryzują się małą wytrzymałością i brakiem regulacji ich długości. Drewniane kije do szczotek również nie posiadają regulacji, jednak są wytrzymalsze kosztem większej wagi. Najdroższe są kije do miotły z takiego materiału, jak aluminium. Są one wytrzymałe oraz bardzo lekkie. Dodatkowo kije z aluminium często mają możliwość regulacji długości.

Kij do mopa - czy długość jest ważna?

Długość kija do mopa jest szczególnie ważna przy długiej pracy. Wystarczająco długi kij pozwoli na sprzątanie w pozycji wyprostowanej. Dzięki temu nie narazi osoby na ból pleców spowodowany długą pracą w przygarbionej pozycji. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kij do mopa z regulacją długości. Ułatwi ona sprzątanie trudno dostępnych miejsc szczególnie tych znajdujących się wysoko. A w przypadku wielu użytkowników pozwoli na indywidualne dopasowanie do długości.

Elementy końcowe kija do szczotki

Przy zakupie końcówki do kija należy zwrócić uwagę na rodzaj mocowania. Zarówno kija, jak i szczotki lub stelaża często mają różne mocowania. W Polsce najpopularniejsze są dwie końcówki: uniwersalna dla stelaży oraz tzw. gwint polski. Kije do mioteł przeważnie posiadają gwint. Jest on prosty w obsłudze, ponieważ działa na zasadzie śruby. Wystarczy dobrać kij o odpowiedniej średnicy i przykręcić do niego szczotkę. Kije do mopa płaskiego posiadają uniwersalną końcówkę dla stelaży. Jest ona równie prosta w obsłudze co końcówka z gwintem. Najczęściej jest to okrągły otwór, który znajduje się również w stelażu. Po połączeniu obu elementów wystarczy włożyć metalową śrubę lub walec, który trzyma obie części. W ofercie posiadamy również stelaże z mocowaniem, które po odpowiednim zakręceniu dopasowuje się do średnicy kija. Przy takich stelażach rodzaj mocowania na kiju nie ma dużego znaczenia.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów