Wczytuję dane...

Worki na śmieci

56

W czasach, kiedy człowiek tworzy coraz więcej odpadów, szczególny nacisk należy położyć na rozwiązanie problemu zalegających śmieci. Jednak coraz częściej widzimy wzrost poziomu odpowiedzialności konsumentów  pod względem segregacji śmieci. Ponadto od paru lat istnieję już obowiązek segregacji śmieci. Warto więc znać podstawowe zasady tej czynności i zaopatrzyć się w odpowiednie środki dla jej realizacji. U nas znajdziesz worki na śmieci dla różnego rodzaju odpadów  pasujące dla Twoich pojemników na odpady.

Worki na śmieci o rożnych rodzajach do czego służą?

Według Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów worki na śmieci możemy podzielić na kilka kolorów. Każdy z nich oznacza odpowiedni rodzaj odpadów, które możemy do tych worków wrzucać. Oto podstawowe oznaczenia kolorowe worków na śmieci:

  • - niebieski - odpady papierowe,
  • - żółty - odpady metalowe i tworzywa sztuczne,
  • - zielony - odpady szklane,
  • - brązowy - odpady biodegradowalne i kompostowalne (odpady BIO),
  • - czarny - odpady zmieszane.

Dodatkowo w ofercie posiadamy worki na śmieci w takich kolorach, jak:

  • - Białe worki na śmieci - dla odpadów biologicznych i kuchennych. Do białych worków na śmieci nie wrzuca się jednak nabiału, tłuszczu oraz produktów pochodzenia zwierzęcego.
  • - Czerwone worki na śmieci - dla odpadów medycznych i sanitarnych. Worki tego typu cechują się większą grubością, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i nie rozrywają się. Worki czerwone na odpady medyczne w naszym sklepie BHP posiadamy w kilku pojemnościach. W naszej ofercie znajdziesz czerwone worki na śmieci o pojemnościach 35L, 60L, 120L, 150L oraz 160L.
  • - Przezroczyste worki na śmieci. Mogą być wykorzystywane dla różnego rodzaju odpadów w celu sprawdzenia czy segregacja była prawidłowa.

Rozmiary i rodzaje worków na śmieci

Kosze na odpady o pojemności 35L to standardowy rozmiar wykorzystywany w gospodarstwach domowych. Idealne więc będą dla nich worki na śmieci 35L. Jednak 60L pojemniki na śmieci to też dosyć częsty wybór do gospodarstw domowych.

Worki na śmieci 120L oferujemy w dużych ilościach. Będą odpowiednie dla przechowywania i segregacji odpadów w dużych firmach, na magazynach. Worki na śmieci 160L idealnie nadają się do przechowywania i transportu śmieci na budowach.

Worki na śmieci 60 litrów

W naszym sklepie proponujemy Państwu szeroki asortyment praktycznych, wytrzymałych i ekologicznych worków na śmieci. Mają one szerokie zastosowanie domowe, jak i przemysłowe. Najbardziej popularnym wyborem wśród nabywców są worki na śmieci 60L wykonanych z folii LDPE. LDPE jest bardziej odporna na rozerwanie i elastyczna.

Worki na śmieci 60L z taśmą

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także worki na śmieci z taśmą. Worki na śmieci 60L czarne z taśmą będą idealne dla przechowywania i transportowania odpadów. Sprawdzą się w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach lub instytucjach publicznych. Zwijająca się taśma pozwala na szybkie i higieniczne zamykanie worka. Czarne worki na śmieci zmieszane z taśmą to zawsze dobry wybór do Twojego domu, biura czy firmy.

Worki na śmieci zmieszane

Worki na śmieci zmieszane są czarne. Wykorzystasz je też jako worki na śmieci budowlane. Posiadamy w ofercie bardzo mocne i wytrzymałe worki na śmieci pakowane po 10 szt., a także 25 lub 50 szt. Wytrzymałe worki na śmieci 160L z folii LDPE to bardzo częsty wybór.

Worki na śmieci BIO

Worki na śmieci biodegradowalne i kompostowalne wykonane są w kolorze brązowym. Brązowe worki na śmieci odpowiednie do przechowywania śmieci zgromadzonych w ogrodzie.

Poręczne i praktyczne, o różnych pojemnościach, doskonale sprawdzą się w każdym mieszkaniu, biurze, firmie. Worki z naszej oferty dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co umożliwia selektywną zbiórkę odpadów.

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów