Wczytuję dane...

Dezynfekcja powierzchni

17

Dezynfekcja powierzchni to czynność, której nie warto lekceważyć. Zarówno na podłożach w miejscu pracy, jak i w domu mogą pojawiać się bakterie, wirusy i pasożyty. Dlatego w trosce o zdrowie własne, bliskich i pracowników warto włączyć do codziennej rutyny korzystanie z płynów do dezynfekcji powierzchni. Większość z nich daje natychmiastowe efekty i pozwala pozbyć się zagrożeń, jakie niosą za sobą drobnoustroje. 

Najlepsze płyny do dezynfekcji powierzchni – cechy, na które warto zwrócić uwagę 

Głównym zadaniem płynów do dezynfekcji powierzchni jest skoncentrowane działanie bakteriobójcze i wirusobójcze. Warto wiedzieć, że ich formuła nie zawsze musi zawierać alkohol. Niezwykle skutecznymi są również preparaty do dezynfekcji powierzchni, których skład oparty jest na bazie nadtlenku wodoru lub chloru. 

Uniwersalność płynów do dezynfekcji powierzchni to niewątpliwie cecha, którą można zaliczyć do zalet. Takie środki mogą być stosowane do mycia blatów kuchennych, szafek, podłóg czy powierzchni w łazience. Wszędzie, gdzie zajdzie taka potrzeba. 

Idealne płyny do dezynfekcji powierzchni to również takie, które są jednocześnie przeznaczone do kontaktu z żywnością. Dzięki temu nie trzeba martwić się o intensywne spłukiwanie lad sklepowych, wystaw w marketach czy blatów w gastronomii. 

By stosowanie preparatów do dezynfekcji powierzchni było przyjemnością, a nie utrapieniem, warto zwrócić uwagę na opakowanie. Wiele produktów występuje w różnych pojemnościach. Najmniejsza, np. 1L butelka z atomizerem pozwala wygodnie rozpylić produkt. 5L kanister płynu z kolei pozwala na ekonomiczne uzupełnienie małej butelki. 

Gdzie i jak często należy używać preparatów do dezynfekcji powierzchni? 

Płyn do dezynfekcji powierzchni to produkt, który powinien znaleźć się w każdym miejscu publicznym. Bez względu na to, jak duże natężenie ruchu występuje – ochrona zdrowia to podstawa. 

Płyny do dezynfekcji powierzchni są wręcz wymogiem w placówkach medycznych. Niezbędne nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale również centrach diagnostycznych i sanatoriach. Są również niezwykle ważnym elementem, który powinien znaleźć się w szkołach, na uczelniach i w miejscach pracy, by wykonywanie zadań było w pełni bezpieczne. Absolutnie konieczne będą również w galeriach handlowych, na stacjach benzynowych, w hotelach i restauracjach. 

Doskonałe efekty bakteriobójcze i wirusobójcze? Zapewni je odpowiednie i częste dozowanie płynów do dezynfekcji powierzchni. W tym celu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. 

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów