Wczytuję dane...

Płyny do WC

16

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga regularnego i dokładnego czyszczenia. Higienicznie czyste wnętrze wpływa nie tylko na komfort jej użytkowników, ale również jego bezpieczeństwo. Miejsce, które wymaga szczególnej troski w łazience jest wnętrze muszli klozetowej. To właśnie ono może stać się skupiskiem drobnoustrojów. Jeśli nie będzie myta skutecznymi, silnymi środkami do czyszczenia toalety.  

Płyn do WC – podstawa skutecznego sprzątania łazienki  

Płyn do toalety jest niemal tak obowiązkowym środkiem czyszczącym w domu, jak środek do szyb. To absolutna podstawa w każdym domu, ale i firmie. Płyn do WC ma bardzo skoncentrowane i silne działanie. Jest to spowodowane tym, że musi uporać się naprawdę uciążliwymi zabrudzeniami. Większość środków do czyszczenia toalet posiada nie tylko doskonałe właściwości myjące, ale również dezynfekujące. Doskonale usuwają nalot wapienny, kamień urynowy, kamień kotłowy, a także rdzę. Dodatkowo płyny do toalety świetnie eliminują drobnoustroje czyniąc łazienkę higienicznie czystą. 

Czy płyny do toalety różnią się od żeli do WC? 

Wszystkie środki do czyszczenia toalet mają zwykle dość podobną konsystencje. Mimo, że nazywane są przez producentów “płynem do toalety” lub “żelem do WC”, to nie różnią się działaniem. Oba produkty mają lepkie i gęste formuły, które doskonale osadzają się na ściankach. Dzięki temu wykazują maksymalnie skuteczne i długotrwałe działanie po zastosowaniu. Tym samym zarówno płyn do WC, jak i żel zachowuje świeżość toalety na długo. 

Jak rozpoznać skuteczne i silne środki do czyszczenia toalet? 

By znaleźć idealny płyn do WC, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim skład. Większość dostępnych na rynku środków do czyszczenia toalet ma odczyn kwasowy. Dzięki temu produkty doskonale usuwają zabrudzenia nieorganiczne. Takie jak: osady z twardej wody, rdzę, osady wapienne i naloty kamienne. Są one najlepszym wyborem oferowanym przez producentów. Jeśli jednak poszukiwany jest silny środek do czyszczenia toalet o właściwościach wybielających, warto zwrócić uwagę na obecność aktywnego chloru w składzie. 

Idealny płyn do toalety, to także ten należący do kategorii profesjonalnych. Te produkty, co do zasady mają silniejsze działanie, ale i są bardziej wydajne. Żele do WC marki CleanPRO, Buzil, Biopur czy Roko to gwarancja błyskawicznie usuniętych zanieczyszczeń. Wystarczy niewielka ilość użytego środka, by pozbyć się wszelkich nieestetycznych osadów. Co więcej, umożliwiają skuteczne mycie bez szorowania. 

Rozwiń Zwiń
Sortuj według:
Wyświetl po produktów